Kirjeldus
Raamatus, mida Eduard Tinn peab oma teostest olulisimaks, on vaatluse all mõtte-sfäär. Autor otsib vastuseid küsimustele, mis ootab ees ühiskonda, kes oleme eurooplaste ja eestlastena, mida oodata Venemaast jne.
Eduard Tinn on nõukogudeaegne ühiskonnategelane, kelle filosoofiline ja vaimne küpsemine leidis aset Moskvas, sealsetes revisionistliku suunitlusega instituutides ja organisatsioonides. Valdava osa nn revisionistide ja marksismi uustõlgendajate jaoks oli iseloomulik kolmanda tee otsing ehk Andrei Sahharovi tüüpi konvergentsiteooria. Raamatu autor peab end klassikalistel humanistlikel positsioonidel olevaks mõtlejaks, kelle suurteks eeskujudeks on Platon ja Immanuel Kant.
Autori veendumuse kohaselt on Euroopa kultuuri arenguloogikast lähtudes tuhandeaastane antiigi periood olulisem kui järgnev kristlik ajalooetapp. Euroopaliku tsivilisatsiooni pärand on rikas ja mitmekülgne ning seda, millele tänapäeval toetuda, leiame nii kaugetest aegadest enne Kristuse sündi kui ka ajast paarsada aastat tagasi. Eduard Tinn peab vajalikuks toonitada, et 21. sajandi sekulaarses maailmas töötavad vanade kreeklaste üldprintsiibid märksa paremini ja mõistetavamalt kui hilisemad monistlikku tüüpi tõed ja arusaamad. Vanad kreeklased olid vabaduse demiurgid, monism tõmbab aga alati vabadusele ja vabale isiksusele päitsed pähe. Globalistlik tsesarism võib kergesti viia vaaraonismini või isegi ainujumala valitsemiseni.
Raamat on kõvade kaantega ja kvaliteetsel paberil. Suunatud laiale lugejaskonnale.
Autor: Eduard Tinn
Kirjastus: Eduard Tinn
Köide: kõva
Formaat: A5
Ilmumisaasta: 2022
Lehekülgi: 309
ISBN: 978-9916-4-1178-0